Menší srazy ale zase mají neopakovatelnou atmosféru. A právě motorkáři, kteří neholdují masovým akcím, si přijdou na své už tento víkend. Po čtvrté totiž letos mohou zajet na Mezinárodní motopárty, rozburácet své silné stroje a užít si víkend s ostatními příznivci jízdy v jedné stopě.

Horňácká motopárty se uskuteční od dnešního dne a potrvá celý víkend.
Místem, kde se motorkáři sjedou, je opět rekreační středisko Vápenky.

Program začne v devatenáct hodin a jako každý rok i letos bude velmi pestrý. Na své si přijdou jak milovníci folkloru, kterým zazpívá Sboreček žen z Javorníku, tak i příznivci tvrdší hudby. Pro ty pořadatelé pozvali Argemu nebo srazovou klasiku, kapelu Vaťák. Motorkáři si zvolí také svou Miss a chybět nebude ani vyjížďka. Ta letošní povede do pětadvacet kilometrů vzdáleného Tasova, kde své kousky předvede motokaskadér.

Bikeři mohou celý víkend soutěžit, třeba v pití piva. Večery se rozhodli pořadatelé zpestřit laser show a videoprojekcí. V pátek představí ohňovou show skupina Canimus Surdis, která se postará o zábavu také v sobotu. Příznivci komornějších srazů zjistí více informací na webové adrese www.pegasmoto.ic.cz, kde pořadatelé zvou na velký výběr jídla, pití, koupání, táborák, tombolu nebo pětiboj.