Multižánrovou akci odstartoval komorní přednáškou s názvem Když nám chybí tma! Jan Hollan z Centra pro výzkum globální změny Akademie věd ČR. Povyprávěl o světelném znečištění a jeho vlivu na přírodu a zdraví lidí. „Užívání elektřiny a spotřeba fosilních paliv se dostaly do měřítek, která jsou úplně mimo všechny rozumné dimenze. A světlo je toho symptomem," pronesl fyzik a klimatický vědec.

Podle něj je takzvaný světelný smog poměrně novodobá záležitost. V minulosti lidé pracovali za mnohem menšího osvětlení. Na jeho prezentaci navázala koncertem písničkářka Beata Bocek.

Sobotní program zahájil Pavol Seriš divadelním představením nazvaným Autor v režii Břetislava Rychlíka. Po něm následovala výtvarná vernisáž, workshopy a další přednáška.

Protože se pořadatelé, které tvoří sympatizanti Hnutí Brontosaurus, chtějí vyhýbat „tradičním" a davově vyznávaným hudebním žánrům, připravili nabídku rozličných stylů. Zazněl alternativní rock, reggae i punk. Už za kultovní kulturní akci v Mikulčicích považuje Pestrovečer jeho pravidelný návštěvník Radim Stibůrek. Z hudební nabídky ho oslovil nevidomý akordeonista, pianista, klarinetista, zpěvák a textař Mário Bihári. „Rovněž Please The Trees byli vynikající. Velice se těším na vystoupení The Spankers," prohlásil v sobotu večer Stibůrek.

Na Pestrovečeru se mu líbí hlavně jeho široké zaměření. „Oceňuju čajovnu, přednášky, výstavy i bazar. Člověk si tu opravdu vybere. Vždy jsou to pro mě příjemně strávené relaxační večery," svěřil se mladý muž.

Už pravidelně organizátoři věnují výtěžek na projekty pomoci. Ať už se jedná o výsadbu stromů, či adopce na dálku. „Nejsou to nějaké závratné částky, ale v minulosti se nám například podařilo podpořit vzdělání pro dívku v Indii, bělokarpatský les Ščúrnica, aktivity brontosauřích oddílů nebo třeba včelařské arboretum," vyjmenoval Toman.