A mužské sbory ze sedmi obcí zazpívají v neděli na tradiční akci na nádvoří milotického zámku. A pro ty, kteří mají raději víno, je na programu sobotní Putování po blatnických búdách.

Název: FESTIVAL VYOSENÍ

Kde: Hodonín, Přístaviště U jezu

Kdy: pátek, sobota

Akce je kvůli špatnému počasí zrušená. Přesouvá se na zatím neurčitý termín.

Název: PUTOVÁNÍ PO BLATNICKÝCH BÚDÁCH

Kde: Blatnice pod Svatým Antonínkem

Kdy: sobota, od 10.00

Více než tři desítky otevřených sklepů nabídne Putování po blatnických búdách. Místní vinaři je pořádají v sobotu. „Rozlévat budeme především vína loňského ročníku. A protože u nás pěstujeme hlavně odrůdy bílých vín, tak jejich zastoupení bude asi devadesátipro­centní," sdělil starosta Blatnice pod Svatým Antonínkem a člen Cechu blatnických vinařů, kteří akci pořádají, Vladimír Hanák.

Letos očekává rekordní účast. „Prodaných je už více než tisíc lístků. Myslím si, že tentokrát přijde patnáct set návštěvníků," do­dal.

Název: CITELLUS METAL ROCK FEST

Kde: Sobůlky, sportovní hřiště

Kdy: sobota, 18.30

Další ročník Citellus metal rock festu v Sobůlkách se rozjede už zítra. Na letošním třetím ročníku vystoupí čtyři kapely. Mezi nimi Herold, Abi Gail, Exargema a Kern. „Jako první zahraje skupina Herold, kterou jsme pozvali jako zástupce z kyjovského regionu. Hraje poctivý bigbít. Pak vystoupí Exargema, která bude mít letos první koncert a zároveň na akci představí nového kytaristu," informoval pořadatel akce Michal Konečný.

Hlavní hvězdou večera bude brněnská kapela Kern. „Zahraje největší hity z její historie. Na Hodonínsku nehráli tito muzikanti několik let, tak doufáme, že se na ně přijde podívat co nejvíce lidí," sdělil Konečný.

Večer svým vystoupením zakončí Abi Gail z Jihlavy. „Už se u nás objevili na minulém ročníku a u fanoušků měli velký úspěch," dodal Konečný. Na akci nebude chybět občerstvení.

Název: ZPÍVÁNÍ MUŽSKÝCH SBORŮ

Kde: Milotice, zámek

Kdy: neděle, 15.00

Nádvoří zámku v Miloticích rozezní v neděli odpoledne zpěv mužáků. Uskuteční se tam tradiční Zpívání mužských sborů. Od tří hodin se na pódiu předvede nejen domácí sbor, ale i jejich pěvečtí kolegové z Vracova, Ždánic, Velké nad Veličkou, Dubňan, Ratíškovic a Vacenovic. „Sbory se u nás obměňují. Loni například nevystoupili muži z Vracova či Ždánic a letos dorazí. Někteří tu jsou tradičně, zejména z blízkých obcí, jako jsou třeba Ratíškovice či Vacenovice," sdělila Lenka Knotková z obecního úřadu v Miloticích.

Mimo mužské sbory vystoupí letos i jeden ženský, a to z Milotic. „I ženské sbory zpívají pravidelně. Minulý rok vystoupily dokonce čtyři, z nichž byl jeden z Lanžhota. Ale letos to budou jen naše děvčata. A zazpívají také sourozenci Baťkovi, kteří u nás vystoupí úplně poprvé," informovala Knotková.

Akce začíná ve tři hodiny, sbory zazpívají zvlášť a mezi vystoupeními se slova chopí moderátor Karel Kopřiva. Vyvrcholením je společné vystoupení všech účinkujících.

Název: PŘEHLÍDKA DECHOVÝCH HUDEB

Kde: Petrov, areál Plže

Kdy: sobota

Dechová hudba Fialenka z Lanžhota, Mistříňanka, Mladá muzika ze Šardic a Túfaranka ze Šakvic vystoupí na čtvrtém ročníku Přehlídky dechových hudeb a areálu Plže v Petrově. „Na začátku akce zahraje Dechová hudba Základní umělecké školy ve Veselí nad Moravou. Akci bude tradičně moderovat lidový vypravěč Franta Uher," sdělil za pořadatele František Kotek.