„Atmosféra je moc příjemná a líbí se mi tu. Na festival jezdíme pravidelně a musím říct, že pořadatelé vždycky vyberou dobré kapely. Z těchto mladých musím pochválit muzikanty ze Svatobořic," pochvalovala akci návštěvnice z Uherského Hradiště Anna Špačková.

Kromě muzikantů bavila diváky i moderátorská dvojice Karel Kopřiva a Růžena Dobešová. Moderování festivalu dechových hudeb už znají. Letos se na hřišti potkali po třicáté. „Moderujeme velmi rádi. Atmosféra tady je vždycky velmi zvláštní, taková domácká. Člověka pak tak hezky a příjemně naladí," shodovali se oba moderátoři. Za třicet let co festival moderují, došlo podle nich k malé změně. „Upřímně si myslím, že dříve byli lidé více lační po muzice. Přitom i dnes vystupují opravdu velmi kvalitní kapely," řekl lidový vypravěč Karel Kopřiva.

Na ratíškovském hřišti se v neděli vystřídalo dvanáct kapel. A protože šlo o mezinárodní přehlídku, nechyběli ani zahraniční hosté. Těmi byli Firobemusig ze Švýcarska. „Zahraniční kapely mívají úspěch, protože hrají naše písničky. A lidem se líbí, že cizinci hrají naši muziku," poznamenala moderátorka Růžena Dobešová.

Atmosféru si užívali i muzikanti. „Začínal jsem zpívat s mladou muzikou a na festival jezdím pravidelně a rád. Určitě je dobře, že se tady scházejí lidé, jež mají o hudbu zájem. A plná tribuna lidí vždycky vytvoří pěknou atmosféru," sdílel i zpěvák Jiří Salajka z Dolních Bojanovic.

Přehlídky se zúčastnili i ti nejmenší. „Dcerka je pravnučka zakladatele tohoto festivalu a dnes bude předávat květiny vystupujícím. Chodí do dětského folklorního kroužku a paní vedoucí ji oslovila s tím, že sem může jít předávat květiny. Tak jsme tu a musím říct, že nálada je tu jako vždycky skvělá," zhodnotila i Dita Gasnárková z Ratíškovic.

Na přehlídce vystoupil také orchestr mladých ze základní umělecké školy v Hranicích, hudebníci z Lanžhota, Šardic, Svatobořici ze Slovenska. V odpoledním programu vystoupili například Vacenovjácí, Žadovjáci, Mistříňanka, Stříbrňanka, Křídlovanka a Veselá muzika z Ratíškovic. Moderátorskou dvojici doplnil i Karel Hegner.