„Obrátili jsme to v Íránu kvůli bezpečnosti. Konzultovali jsme to s více místy a nikdo nám do Pákistánu nedoporučoval pokračovat. Bylo by to nebezpečné,“ svěřil se zklamaný Petr Goldmann. Svůj návrat dobrodruzi médiím raději neoznámili. „Nesplnili jsme cíl, není se čím chlubit,“ vysvětlil tichý návrat Goldmann.

Jak se cestovatelům dařilo, psali průběžně v SMS zprávách, které zveřejňovali na svém webu pangea.wz.cz. Poté, co se rozhodli jet zpět, zprávy přestali posílat a „čtenáři“ netušili proč.

„Po třech dnech máme konečně povinné ručení. Dnes jsme ujeli více než tři sta kilometrů. Vyrizujeme íránské značky. Venku šestatřicet stupňů Celsia, v autě k padesátce,“ zní část poslední SMS. Dávala tušit, že expedice pokračuje. Bylo to ale naopak. Přesto si Petr Goldmann i Milan Trávníček přivezli mnoho zážitků. Kromě příjemných i ty nepříjemné, ale na to byl Petr Goldmann po zkušenosti z expedice Vladivostok 2006 už připraven a dokázal si poradit.

V Íránu dobrodruzi narazili na zcela odlišný svět a tím i na spoustu byrokratických problémů. „Již druhý den zařizujeme íránské značky pro auto a povinné ručení. Na hranicích byli Íránci příjemní. Napsali perský glejt, že vše vyřídíme v Tabrízu. Celý den trávíme v třímilionovém městě a nikdo si s námi neví rady. Neuvěřitelný chaos,“ stěžovali si oba ve zprávě.

V Srbsku je zase policie vyhnala z parkoviště z odůvodněním, že tam není bezpečno. Bulharsko je potěšilo cenou cigaret: v přepočtu osmnáct korun. Na tureckých hranicích si je předávalo postupně osm úředníků a až poslední věděl, co s nimi. Angličtinu sice nemohli uplatnit, tak oprášili znalosti pantomimy.

Zatímco v Turecku je mrazivý vítr zahnal do hotelu, v Íránu měli v autě přes den pravidelně kolem padesáti stupňů Celsia. Nepříjemnosti jim zůsobil také pavouk, který kousl Milana Trávníčka. Špatně pak viděl na levé oko a na čele měl hnisají ránu. Kuriozitou se stal muslimský policajt-šťoural, kterému nevoněl nápis sponzora na autě www.krist.tv. Zřejmě se obával podkopávání autority proroka Mohameda.

I přes letošní neúspěch nebyla výprava do Nepálu pro škodovku přezdívanou Myšák poslední. Petr Goldmann se svěřil, že po procestované Asii zůstávají na Zemi ještě další kontinety, které Myšák neokusil. Lákavá je prý především Amerika.