„Omezení nejsou žádná, do soutěže se mohou v den jejího konání přihlásit všichni zájemci. Jedinou podmínkou je to, aby jim bylo dohromady minimálně sto let," uvedl předseda Okresního mysliveckého spolku Hodonín Radovan Mančík s tím, že soutěžní týmy mají být tříčlenné a doprovázet je má kapitán či trenér.

Ten nemusí mít výborné střelecké vlastnosti ani dovednosti. Jde spíše o to, aby soutěžní tým stmelil a vedl. Kapitán bude i jménem družstva jednat, bude zodpovědný za jeho sportovní nasazení, dodržování dohodnutých podmínek a soudržnost a budou na něm i úkoly, mezi kterými bude losování či zaplacení startovného.

„Čtveřici musí něco spojovat. Musí být tedy buď rodinnými příslušníky či členy jednoho mysliveckého sdružení nebo musí pocházet z jedné obce či jednoho zaměstnání," doplnil Mančík. Podle něj si získává střelba na asfaltové holuby na Hodonínsku stále více příznivců.

Soutěž odstartuje v devět hodin dopoledne a účastníci porovnají své síly ve dvou disciplínách. Těmi budou trap a skeet.

Vítězný tým si z rukou Mančíka převezme putovní pohár, na který se vyryjí všechna jména vítězů. Více informací získají zájemci na webových stránkách www.omshodonin.cz.