„V obci vznikl hasičský areál a s ním také řada myšlenek a nápadů, jak ho využít. Jedním z nich byl nápad uspořádat Bierfest, jehož první ročník se uskutečnil v loňském roce," sdělil za pořadatele hasič Pavel Bábík.

Festival piva pořádají právě dobrovolní hasiči. A ti na něm slibují rozmanitou nabídku. Na výběr bude například medové, višňové, malinové či čtrnáctistupňové pivo a mnoho dalších druhů. „Se sehnáním tolika druhů piv nebyl žádný problém. Jednak se v této branži, kdy pořádáme různé akce, pohybujeme docela dlouho, takže kontakty máme a také nám pomáhá náš dodavatel," přiblížil Bábík.

Počet druhů piva se pořadatelé snaží držet na stejné úrovni jako v loňském roce. „V loňském roce to však byl takový zkušební ročník, takže speciálů bylo jen omezené množství. Letos jich však bude více. Budeme tak schopni uspokojit jednou tolik zájemců jako v loňském roce," informoval pořadatel.

Na Bierfestu se nebude jen koštovat a pít pivo, ale i tančit. Akce začne ve čtyři hodiny odpoledne a až do večerních hodin bude hrát reprodukovaná hudba. „Večer však začne doprovodný hudební program, který bude mít v režii kapela Generace. Ta má začít hrát o půl deváté večer," upřesnil pořadatel.

V odpoledních hodinách budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet své síly v několika soutěžních disciplínách. „Budou to standardní soutěže. Nepreferujeme pití piva na čas a podobně, ale půjde o klasické polosportovní soutěže pro chlapy, jako jsou například hod medicinbalem nebo přetahování lana," uvedl Bábík. O co budou soutěživci bojovat, není ještě stoprocentně jasné. Zřejmě však půjde o výhru v podobě soudku piva.