Téměř po roce tragickou událost připomínají u cesty svíčky a květiny. Ve směru k nemocnici zůstává ale dál omezení rychlosti jen na osmdesátku. Značka ale zřejmě brzy zmizí. „Je zahájeno řízení o stanovení místní úpravy provozu,“ sdělil zástupce vedoucí dopravního odboru kyjovské radnice Rudolf Plachý.

Odstranění značek navrhli policisté po provedení bezpečnostní inspekce. Návrh lze ještě tři týdny připomínkovat. Pokud se obejde bez námitek, tak se bude brzy v Boršovské ulice i mezi STK a odbočkou na Bukovany jezdit jen padesátkou.

Kraj navíc chystá část této silnice druhé třídy opravit. „Jde o rekonstrukci Boršovské ulice u I/54,“ přiblížil náměstek jihomoravského hejtmana Roman Hanák po pondělním jednání krajské rady.

Kraj totiž připravil seznam šestadvaceti stavebních akcí na silnicích druhé a třetí třídy, které chce financovat díky penězům ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Začít s pracemi na nich se má ještě letos. Jednou ze šestadvaceti akcí je právě oprava silnice II/432 v Boršovské ulici, tedy tahu na Koryčany a Kroměříž. Krajští silničáři mají zatím uzavřenou smlouvu o projektové přípravě i zajištění autorské dozoru na stavbě.