„Před časem se nám podařilo zdolat rekord o nejdelší jitrnici v České republice. Nyní chceme pokořit rekord v počtu špekáčků na jednom místě ve stejný čas. Na čarodějnice to bude v podstatě cvičný pokus. Naostro se pak o zápis do České knihy rekordů a kuriozit pokusíme nejspíš na Den dětí," uvedl za organizátory Květoslav Přibil z hodonínské Tezy.

Kdo se ale bojí žáru, který bude obrovská vatra vydávat, nemá k tomu důvod. K opečení špekáčků totiž poslouží menší ohniště.

Teza se na akci podílí spolu s hodonínskými strážníky, státními policisty a také s hasičským záchranným sborem z Hodonína.

Právě ti vatru přichystají a budou ji po celou dobu akce hlídat. „Budeme mít za úkol vatru postavit, po celou dobu akce ji hlídat a ve dvaadvacet hodin ji jednotka uhasí. Na akci vyrazí cisterna s plnou posádkou, kterou tvoří pět mužů," sdělila za hasičský záchranný sbor územního odboru Hodonín Jarmila Brázdová.

Jak doplnila, hodonínští hasiči sice na podobné akci již několik let nevypomáhali, jinak je ale běžné, že se většinou dobrovolné jednotky pálení čarodějnic z bezpečnostních důvodů účastní. „Samozřejmě jednotka na místě vydá bezpečností pokyny, které budou muset návštěvníci dodržovat," doplnila Brázdová.

Poslední dubnový den nebude U Červených domků chybět ani doprovodný program. Během akce, která odstartuje v patnáct hodin, se mohou návštěvníci těšit na kartářku, soutěž o nejhezčí masku, jízdu na koni a další soutěže. „Pro dospělé plánujeme večerní posezení při kytaře," pozval Přibil.