„Pro zdejší publikum jsem již v květnu loňského roku jeden cimbálový recitál uvedl. Sólový koncert takového rozměru, je v Hodoníně ale mým prvním. Je součástí cyklu Hudební čtvrtky, na který mě pozvalo Masarykovo muzeum v Hodoníně,“ přiblížil sám mladý umělec s tím, že si pro posluchače připravil poněkud jiný rozměr recitálu.

Na návštěvníky tak čekají skladby různých žánrů. „Hned první probděnou noc po telefonátu od organizátorů jsem se rozhodl, že se pokusím hodonínské veřejnosti představit cimbál trochu jinak, než na jaký jsou zvyklí,“ nastínil koncepci čtvrtečního večera Grombiřík. „Folklor samozřejmě zazní také, ale zaměřím se hlavně na klasickou hudbu, soudobou hudbu a jazz. Mimo jiné zazní premiéra nové skladby napsané přímo pro tento koncert,“ doplnil.

Ten si na svůj velký večer pozval také své hosty. Objeví se mezi nimi především jeho přátelé, také hudebníci.

„Ve spojení s cimbálem se tak díky nim objeví nástroje, jakými jsou klavír, klarinet, či akordeon. Setkání s hosty bude vlastně tím, na co se těším ze všeho nejvíc,“ připustil mladý cimbalista.

Na koncertě zazní skladby J. S. Bacha či Ilji Zeljenky. Jako hosté se představí například cimbálová muzika Lália, či sólista Ondřej Dvořák.

Koncert se uskuteční již tento čtvrtek třiadvacátého února, a to od devatenácti hodin v hodonínském sále Evropa.

Jako správný cimbalista má Grombiřík v plánu i následnou besedu u cimbálu, která začne po ukončení koncertu.

Michal Grombiřík je úspěšný také na soutěžích. V roce 2009 získal na Mezinárodní soutěži ve hře na cimbál ve Valašském Meziříčí druhou cenu v sólové hře na cimbál v druhé kategorii a zvláštní ocenění poroty za provedení skladby. V roce 2011 na této soutěži získal třetí cenu v nejvyšší kategorii.

Cimbál mu postupně otvíral a otvírá i cestu do zahraničí. Jmenovitě pak do Itálie, Monaka, Francie, Belgie, Ruska, Jihoafrické republiky a dalších zemí. Vloni začal také vyučovat na ZUŠ ve Velkých Pavlovicích.