Většinou mírně pikantní pokrm vařili kuchaři v kotlích podle vlastní osvědčené receptury. Na akci dorazilo více než pět tisíc návštěvníků. „Odhadujeme, že lidí je tu více než loni. Jenom na mlýn jsem zatím prodala asi sto dvacet vstupenek," vypověděla v pátek dopoledne průvodkyně Marie Kopecká.

Z mikroregionu Babí lom se klání zúčastnilo hned několik obcí. Se svým soutěžním týmem se pokusily na Bukovanském gulášku vyhrát i lidé z okolních vesnic. „Je tady družstvo Pouliční směska složená z lidí z kyjovské cestovky Régio. Další třeba ze Slovenska a Slavkova u Brna," informovala za Bukovanský mlýn Eva Zemčíková. Každá soutěžní skupina musela připravit dvě stě padesát porcí. „Mělo by se dostat na každého návštěvníka," ujistila Zemčíková.

S hovězím gulášem se snažila zabodovat sestava místních v čele se starostkou Janou Šimečkovou. „Na přípravě jsme si dali opravdu záležet. Minulý rok byl řidší, letos jsme zapracovali na nedostatcích," uvedla bukovanská starostka s tím, že s přípravou začali kolem sedmé hodiny ranní. „Na guláš jsme použili tři druhy hovězího masa. Celkem deset kilo," upřesnila.

Porce hotového jídla týmy začaly vydávat před polednem. Fronty hladových strávníků svědčily o tom, že kuchaři budou mít plné ruce práce. „Čekám na bukovanský a lovčický. Mívají je velice dobré," řekla jedna z návštěvnic, Ludmila Jedovnická z Lovčic. Guláš místního družstva si pochvaloval domácí Jiří Jančík. „Je opravdu vynikající. A rozhodně to není tím, že jsme z Bukovan," smál se.

Na šestý ročník gulášového klání dorazila i skupinka lidí z Čejče „Zatím jíme na hlad, teprve potom budeme ochutnávat. Teď si pochutnáváme na sobůleckém. Je dobrý," pochválila uvařenou pochoutku Marie Vaněčková.

Pořádný zástup se utvořil také před stánkem Ostrovánek. Členové týmu na guláš použili dva druhy masa. „Udělali jsme takovou směs. Je tam hovězí i vepřové maso plus další ingredience. Naší specialitou jsou přidané houby," prozradil Přemysl Gardáš.

V napoleonských převlecích vařili stylově kuchaři ze Slavkova u Brna. „Chtěli jsme se i příhodně vystrojit, aby to i nějak vypadalo," řekl za slavkovské družstvo Vlastimil Bayer. Na naprosto netradiční suroviny v guláši se pokusili vsadit Sobůlečtí. „Vařili jsme z kohoutích stehen. Na kotlík jsme spotřebovali deset kohoutů," přiblížil Alois Lecián s tím, že svůj jemný guláš on a jeho kolegové vařili asi čtyři hodiny.

Malování na obličej, jízda na koních, skákací hrad i dětské dílničky. I taková lákadla si připravili organizátoři pro malé návštěvníky Bukovanského gulášku. „Nechám si namalovat na pusu Hello Kitty. To je moje oblíbená postavička," svěřila se holčička, která trpělivě čekala v zástupu. Starší děti využily kreativní dílny, kde si mohly pomocí drátků vytvořit přívěsek či figurky. „Dělám si srdíčko z barevných korálků, které si potom dám na nějaký řetízek. Bude to pěkná ozdoba," pochvalovala si sedmiletá Tereza Jelínková.