Již devátý ročník se uskuteční tento víkend ve Strážnici. Krom známých muzikantů na něm vystoupí třeba i poslanec ze Strážnice Walter Bartoš.
Po dva dny bude k vidění a poslechu celkem sedmadvacet hudebníků a skupin. Organizátoři označují festival za nadžánrový. Pátek bude zaměřený na folk a country.

„Páteční program je opravdu napěchován špičkou žánru FTC (folk, country, tramp),“ uvedl pořadatel akce Pavel Kopřiva. Zahrají velikáni jako Nezmaři, Kamelot, Wabi Daněk, Hop Trop nebo Žalman.

V sobotu by si na své měli přijít posluchači rocku a folk-rocku. „Ojedinělé je vystoupení Jany Kirschner, která letos o prázdninách vystoupí pouze na dvou festivalech,“ podotkl Kopřiva. Za hodnu pozornosti považuje i účast americké folkrockové zpěvačky Jill Walshové, která vystoupí se svým manželem Stevem za podpory kapely November 2nd. Téměř na závěr sobotního programu by měl zahrát Jiří Zonyga se svou kapelou Taxi.

„Jeho vystoupení bylo plánováno dříve, než se proslavil v soutěži X Factor,“ prohlásil Kopřiva. Skupinu Taxi pořadatelé oslovili jako zástupce méně známých brněnských rockových kapel, mezitím se ze Zonygy stal slavný zpěvák .

Kromě slavných skupin se představí i ty méně známé. Čtyři takové se zúčastní soutěže amatérů v pátek odpoledne. Tři mladé folkové kapely se zase představí v části s názvem „Mohelnický dostavník uvádí“.

Jako poslední vystoupí minutu před sobotní půlnocí kapela strážnického poslance parlamentu Walter Bartoš Band.
Festival se koná na strážnickém stadionu Zámek. Návštěvnost v jednotlivé dny dosahuje obvykle přibližně čtyř tisíc lidí.
Začátek je v pátek v šestnáct hodin a v sobotu už v jednu odpoledne. Dárci krve mají vstup zdarma.

PAVEL ŠÍMA