To vše čeká na návštěvníky už 32. Hodonínské zahrady Podzim 2009. Prodejní výstavní trhy, na které zve právě hodonínský Dům Kultury na Horních Valech, se konají od pátku 9. října do neděle 11. října.

„Naprostou novinkou bude pěstování fíkovníků, okrasných lián i netradičních druhů vinné révy,“ láká Pavlína Teplá z domu kultury. Kromě vystavovatelů a prodejců s širokým sortimentem zboží nejen pro zahrádkáře z celé České republiky i Slovenska se letos v prostorách malého kinosálu koná také výstava Kindermánie.

„Odborníci zase poradí, jak pěstovat nejen pokojové, balkonové i zahradní rostliny, ale také citrusy, ovocné stromky, okrasné dřeviny i bonsaje,“ doplnila Teplá.

Zájemci se také mohou dozvědět čerstvé novinky v oblasti alternativních zdrojů tepelné a elektrické energie. Chybět nebude samozřejmě zahrádkářská technika, jako jsou sekačky, drtiče, štípače dřeva, postřikovače, vrtačky i motorové pily. „V sobotu 10. října se v hlavním sále domu kultury uskuteční malá Módní přehlídka aneb z práce do práce,“ zve Pavlína Teplá. V první části poněkud netradiční přehlídky bude podle ní představena kolekce podzim-zima, vhodná do práce i pro běžné nošení.

Ta druhá bude pak tématicky zaměřená na pracovní oděvy, například montérky a přilby. Navíc nebude na letošní podzimní Zahradě chybět ani prodej podzimních jablek na uskladnění.

„Po celou dobu výstavy bude i možnost ochutnávky burčáku, odrůdových a dezertních vín a také bohaté občerstvení, jako uzeniny, zabíjačkové speciality, pečené sele na rožni, frgále, koláčky i perníčky,“ vypočítala projektová a marketingová manažerka Domu kultury v Hodoníně.

Brány zahrady budou otevřené v pátek 9. října od 13 do 18 hodin, v sobotu pak mezi 9 a 18 hodinou a v neděli od 9 do 16 hodin. Vstupenky budou slosovány v neděli v 15.00. Na výherce čekají ceny.

Chcete vyhrát dvě vstupenky na Hodonínskou zahradu? Odovězte na otázku:

Co je to sukulent?

a) čínská polévka
b) rostlina
c) právní termín
Odpovědi zasílejte na adresu: hodoninsky@denik.cz