Návštěvníci se mohou těšit na bohatý výběr klasických piv, ale také různých speciálů. „Výběr je ojedinělý. Některé pivovary představí své nové vzorky, které zatím lidé neseženou," nalákal na ochutnávku pořadatel Michal Staněk.

Také on se pustil do vaření. Se svým týmem připravil pro letošní ročník pivního festivalu novinku s netradičním názvem „Svatá svině". „Je dvacetistupňové, takže poměrně silné. Proto je také velmi zrádné. Je totiž příjemné a dobře se pije. Řekl bych tedy takové sviňské," popsal s úsměvem pořadatel.

Podle něj inspiraci k poněkud šokujícímu názvu dodal především stát. „Chceme poděkovat za to, kolik máme daní. Hlavně na pivo," vysvětlil Staněk. Ten zároveň dodal, že tato speciální edice má na festivalu premiéru. Teprve pak ji lidé najdou na několika místech v republice.

Kromě českých značek se pivní nadšenci mohou těšit i na ty zahraniční. „Nabídneme k ochutnání piva například ze Slovenska, Belgie, Německa nebo Velké Británie," vyjmenoval Staněk.

Pořadatelé připravili i hudební doprovodný program. Na pódiu zahrají například Psycho Village z Rakouska nebo slovenští Kabát Revival. „Ozvláštnění přinese kapela Beštiálná Radosť. Členové jsou totiž zároveň sládci. Takže vaří a koncertují," sdělil pořadatel.

Chmelobraní se pro letošek přestěhovalo z Petrova do Hodonína. Pivní stánky vyrostou v areálu bývalého vodního cvičiště.

Chystá se tam například i Jan Pospíšil z Hodonína. „Byl jsem již na tom minulém v Petrově a ten mě nadchnul. Změnu místa ale oceňuji. Zúčastním se určitě obou dnů," řekl Pospíšil.

Všem návštěvníkům zároveň doporučil, aby nechali auta doma. „Já určitě využiji kyvadlovou dopravu," poznamenal. Na festival se lidé dostanou kromě běžných linkových autobusů i zvláštním autobusem. Zastavovat bude v Hodoníně u vlakového nádraží a restaurace Morava a v Rohatci u kostela.

Pivní a hudební akce začíná zítra ve tři hodiny odpoledne.