Podle hodonínského policejního mluvčího Petra Zámečníka jde o první letošní oběť dopravních nehod na Hodonínsku.

„Jednasedmdesá­tiletý řidič Audi při průjezdu pravotočivou zatáčkou z doposud nezjištěných příčin najel ve vysoké rychlosti do protisměru. Tam se nejdříve bočně střetl s Opelem Astra a následně s protijedoucí Škodou Octavia," popsal průběh nehody mluvčí Zámečník. Jenže řidič pokračoval v jízdě i přesto, že se mu po nárazu do opelu utrhla část levých předních dveří, které narazily do dalšího protijedoucího Renaultu Megane. Pak šofér najel s Audi čelně do rodinného domu a způsobil si tak vážná zranění.

„Přímo v terénu jej záchranáři museli uvést do umělého spánku. Za podpory přístrojů a intenzivní lékařské péče ho převezli do Fakultní nemocnice v Brně," uvedla ke zraněním řidiče mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová. Další dva mladí muži a jedna žena, kteří cestovali v Opelu Astra, měli poraněné končetiny a několik pohmožděnin. Jak Zuchová doplnila, všichni byli při vědomí. Záchranka je odvezla do nemocnic v Hodoníně a Kyjově. Tam skončila i pátá spolucestující, která měla jen povrchová zranění.

Když k nehodě přijeli minutu před osmnáctou hodinou hasiči, zjistili, že Audi vrazilo do boční zdi průjezdu rodinného domu a zasypala ho suť. Zraněného muže uvnitř museli okamžitě vyprostit pomocí hydraulického zařízení. „Hrozilo totiž zřícení poškozené části stavby," sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Jaroslav Mikoška. Kvůli poškozenému domu přivolali hasiči statika a jednotku z brněnské stanice Lidická, která má pro zajištění stability objektů speciální výbavu.

Při vyšetřování nehody policisté zjistili, že řidič ještě před touto nehodou boural krátce předtím, než vjel do Vnorov. „Tam zřejmě kvůli nepřizpůsobení rychlosti jízdy narazil pravou stranou své Audi do dodávky před ním," přiblížil Zámečník s tím, že muž nezastavil, ale naopak velkou rychlostí pokračoval do Vnorov, kde opět boural.

Starosta Vnorov Antonín Gazárek ujistil, že obyvatelům domu se nic nestalo. „Měli spíš problém, jak se dostanou průjezdem ven," řekl starosta. Ten si žádnou podobnou nehodu v obci nepamatuje.