Čarodějnici symbolicky upálí například v Dolních Bojanovicích. „Večer odstartuje velký slet. Na programu jsou dále různé hry a soutěže, a také opékání špekáčků a zapálení velké hranice,“ lákají pořadatelé. Od sedmi hodin večer navíc zahraje i kapela Popojedem. Akce se uskuteční v pondělí od páté hodiny odpolední na cvičáku.

Čarodějnici upálí ten den i v Hodoníně. Do areálu stadionu U Červených domků se slétnou čarodějnice i čarodějové s košťaty a kouzelnickými hůlkami. „Velký oheň zapálíme v sedm hodin večer. Na programu je ukázka hasičské techniky, policisté nám předvedou výcvik psa a k vidění bude i letecká ukázka modelů letadel,“ informovala za organizátory ředitelka Střediska volného času Šárka Látalová.

Pořadatelé přichystali pro děti i čarodějnou školu. „Máme pro ně připraveno celkem dvanáct stanovišť, ve kterých budou plnit různé úkoly. Za odměnu dostanou certifikát mladého čaroděje a špekáček,“ doplnila Látalová.

Na špekáčky se mohou těšit rovněž v Kozojídkách, kam v pondělí přiletí čarodějnice na sportovní hřiště. Příchozí se dočkají vystoupení dívčí folkové skupiny Rózinky, která se představila například na známém festivalu TrutnOff. Dospělí se mohou těšit na vystoupení ostravské rockové skupiny Lord, v pozdějších hodinách zahraje dýdžej.

V Čejkovicích se čarodějnice setkají u orlovny, od které odletí úderem sedmnácté hodiny a kratším průvodem po obci se dostanou až na zámeckou zahradu. Tam už na všechny návštěvníky a hlavně na děti čeká bohatý program. „Budeme například věštit z koule nebo skákat v pytlích,“ uvedla za pořadatele Jaroslava Konečná.

Čarodějnice letící na košťatech neminou v pondělí ani Horňácko. Do Velké nad Veličkou přivezou speciální čarodějnické dobrůtky pro děti a také hromadu špekáčků. Chybět nebudou ani různé soutěže a speciální čarodějnický fotokoutek. Na programu je také volba nejhezčí čarodějnice a čaroděje a také nejoriginálnějšího čarodějnického dopravního prostředku.

Po skončení programu pro děti večer zahraje kapela Plevel band. Akce se uskuteční v areálu Válcového mlýna.