Přestože řada koupališť v hodonínském okrese je ještě zavřených, to v Hodoníně přivítalo návštěvníky už první červnový den. Podle jeho vedoucího Libora Bartoše sezona začíná víc než dobře. „Jde o skvělé zahájení. Uplynulý víkend k nám dorazilo téměř dva tisíce návštěvníků," informuje Bartoš.

První koupací dny má za sebou i kyjovské koupaliště a biotop v nedalekých Bohuslavicích. „První den byl na obě místa pro všechny vstup zdarma. Městské koupaliště navštívilo v sobotu tři sta čtyřicet tři lidí," uvádí Nela Jagošová z Technických služeb města Kyjov.

Hodonín s Kyjovem a Strážnicí jsou jediná města, kde se lidé mohli v uplynulých rekordně teplých dnech ochladit. Jinde plánují otevřít v dalších červnových dnech.

Částečné otevření

Od uplynulého víkendu míří lidé také k dubňanskému koupališti. Pracovníci je však upozorňují na to, že bránu plovárny odemknou až tento pátek, a to v jednu hodinu odpoledne. „Každoročně otevíráme v polovině června. Vychází nám to tak, že akorát dokončíme poslední úpravy a opravy na bazénu, které se dělají pravidelně každý rok," říká Pavel Ševela z dubňanského koupaliště.

Na kompletní otevření koupaliště si lidé počkají i ve Veselí nad Moravou. Tam totiž zahájí sezonu také tento pátek, ale pouze částečně. „Není ještě dokončená celá rekonstrukce, takže přístupný bude jen velký bazén. Malý by měl být otevřený pětadvacátého června. Sociální zařízení a vše ostatní budou v provozu už od tohoto pátku," upozorňuje ředitel Služeb města Veselí nad Moravou Pavel Bouda. Mezi veselské novinky patří nejen nový tobogán, ale také prolézací síť, plovoucí leknínové listy či masážní trysky. Nová bude také pergola.

Například ve Ždánicích se lidé okoupou až poslední víkend v červnu. V Moravském Písku to bude pětadvacátého.

Přes pětatřicet stupňů se podle meteorologů mají přehoupnout teploty ještě dnes. V druhé polovině týdne se ochladí.