Program byl pestrý, nepřálo mu však počasí, což se podepsalo na návštěvnosti. Prostory hodonínského zámečku procházelo v pátek večer jen pár desítek lidí. Ti měli možnost jednak prohlédnout si výstavu, věnovanou první světové válce, ale například i polní lazaret s ošetřovatelkou a dobovou výbavou.

Vedle ošetřovatelských lůžek v polní nemocnici si svou výbavu rozložil i Jaroslav Horký. Ten na zámeček přivezl svou sbírku z Moravského písku. „Lidem ukazuji jednotlivé předměty, konkrétně z Rakouska-Uherska. Musím říct, že nejzvědavější jsou samozřejmě děti. Jinak tu lidí uvidí dobovou výbavu nemocnice, včetně lékařských nástrojů a či archivních dokumentů. Lůžka pro pacienty si lidé klidně můžou vyzkoušet," popsal vybavení nemocnice Horký.

Lákadlem bylo také focení, kdy si návštěvníci mohli vyzkoušet dobové oblečení, nechat se vyfotit a fotografii odnést domů.

Do muzea dorazili v uniformách členové několika vojenských klubů. Návštěvníkům nabídli prohlídku výbavy vojáků, jejich výstroje i výzbroje.

Pro malé návštěvníky nechyběly stylové vojenské soutěže nebo výroba vojáka. Toho využil i šestiletý Filip z Hodonína. „Bylo to docela jednoduché, takže výroba vojáčka mi zabrala jen chvilku. Je to poprvé, co vidím tolik vojáků a moc se mi tu líbí," svěřil se chlapec.