„Ještě se pokusíme spustit provoz na sobotu a neděli, aby si lidé mohli povracet permanentky či karty. Na vršku je sice ještě snížku dost, ale dole pod kamerami to dobře nevypadá, což lyžaře odrazuje,“ přiblížila v úterý aktuální stav prezident veselského Sportovní klub lyžování Luboš Žák.

Dočasně je tak provoz na Horňáckém ledovci přerušený. Jakmile počasí dovolí, chtějí provozovatelé ze sportovního klubu sjezdovky dosněžit a znovu spustit vleky. „Pokud se počasí umoudří a bude alespoň pár mrazivých dnů. Zatím jen brzdíme, úplně nezavíráme,“ uvedl Žák.

První lyžařská sobota roku 2022 ve Skiparku Filipov.
Po oblevě konečně sníh. Podívejte, jak si lyžaři užívali javornickou sjezdovku

K předchozímu zasněžování přitom příliš nepomohly ani silné větry, které se prohnaly i tamní částí Bílých Karpat. „Bylo to jako z fénu vycházející teplý vzduch. I proto to dospělo k současné situaci, k níž přispěl i teplý déšť. Kdyby se počasí nepokazilo, mohly sjezdovky ještě čtrnáct dnů fungovat,“ doplnil prezident lyžařského oddílu.

Nadmořská výška vleků je 365 metrů nad mořem u dolní stanice a 450 metrů horní stanice. Podle informací na webu České hydrometeorologického ústavu lze očekávat místy přeháňky zvláště v Bílých Karpatech, v polohách nad pět set metrů smíšené nebo sněhové. Teploty mají klesnout k bodu mrazu jen přes noc.