„Většinu těch borců, co jsou za pípou, známe a víme, jaké pivo vaří, takže si jdeme pochutnat. Je jedno, jestli od nich piju spodně nebo svrchně kvašené, protože všechny jsou super,“ říká lipovský rodák Vladimír Přibyl, který odstartoval sobotní degustaci sedmnáctkou.

Jeho kamarád Jan Bednařík z Veselí nad Moravou si dopřává spíše jedenáctku a dvanáctku. „Vždycky sem jezdíváme kvůli speciálům. Osobně mi vyhovují nižší stupně piva,“ svěřuje se Bednařík.

Hosté si mohli vybrat z celkem sedmačtyřiceti druhů piv, které pořadatelé zajistili. Ti si pivním festivalem plní své sny. „První ročník byl opravdu hektický, objeli jsme pětadvacet pivovarů a od každé nakoupili jednu bečku. V dalších ročnících už přijeli zástupci některých pivovarů a čepovali svoji produkci,“ připomíná organizátor Ladislav Lukács s tím, že letos zavítalo do Lipova osm pivovarů.

Samozřejmě se představil i ten domácí, Velický bombarďák, a to s jedenácti druhy piv od desítky až po sedmnáctku. „Připravili jsme například polotmavý lehce nakuřovaný speciál Vašek, kterého vaříme jen jednou ročně u příležitosti svatého Václava, patrona českého piva. Dále dvanáctku Cherokee se dvěma druhy chmele nebo soudek sedmnáctky SingleHop IPA s americkým chmelem Pekko, který má karamelové tóny,“ představil část bombarďácké nabídky Lukács.

Svůj um ukázaly i začínající pivovary. Třeba ten ze sousední Louky čepoval i žádanou polotmavou dýňovou čtrnáctku. „Pivu věnujeme veškerý volný čas. Chmel na něj bereme přímo od žateckého prodejce a ječné slady ze Záhlinic,“ říkají nadšenci Marek Hudeček a Václav Kolacia, kteří si první vlastní pivo uvařili před osmi lety.

S PŘÍCHUTÍ SOLI A TUŇÁKA

V samostatném pivním koutku byly k ochutnání speciály od tvůrců z Čech či zahraničí, například ze Zhůře u Plzně, Broum na Berounsku, Potštejna, Žatce nebo dokonce z USA a Belgie. Největší raritou však bylo kyselé světlé svrchně kvašené pivo z pšeničných a ovesných sladů s nezvyklým názvem Oh My Fishy Gose, které obsahuje himalájské a uzené soli a sušeného tuňáka.

Za tímto pivem stojí spolupráce létajícího putovního pivovaru Crazy Clown, potštejnského pivovaru Clock a boršického rodinného ovocného lihovaru Žufánek. „Je ve stylu gose, který se náročnější na výrobu a v Česku příliš nevaří. Podílel jsem se na něm bylinnou směsí tradiční pro giny, tedy s jalovcem, koriandrem, meduňkou a santalovým dřevem,“ přibližuje unikát Martin Žufánek.

Zmiňované pivo uvařené mělo dokonce v Lipově moravskou předpremiéru.