Klíčovou pro přístup k místu, u nějž bydlí přibližně pět tisíc lidí, je panelová cesta. Její stěžejní část vedoucí k nedalekému přístavišti na řece Moravě je však už od podzimu nepřístupná. Dělníci tehdy vytrhali panely a měli cestu opravit. Práce nakonec zastavily vydatné deště, půda byla příliš promáčená. Termín dokončení se tak posunul o měsíce.

Zpráva nepotěšila například Patrika Hlaváče, který cestu využíval k běhání. „Je ideální taky pro procházky s rodinou: klidné místo, kde vás neruší provoz aut. Podobnou náhradu jsem bohužel zatím nenašel. Budu moc rád, až to tam opraví,“ uvedl Hlaváč.

Mluvčí radnice Josef Horníček Hodonínskému deníku Rovnost řekl, že dělníci se tam vrátí pravděpodobně až v březnu. „Předpokládáme, že práce pak potrvají tři měsíce. Investorem je Státní pozemkový úřad, který po dokončení stavby převede cestu bezúplatně městu do jeho vlastnictví,“ sdělil mluvčí.

Cesta tak zůstane nepřístupná skoro tři čtvrtě roku. Zvelebení hojně využívaného místa vyjde na třináct milionů korun. Povrch bude asfaltobetonový, na podzim dojde k vysázení stromů.

Nepůjde však o jedinou změnu. Podle informací Hodonínského deníku Rovnost na stávající úpravu naváže do dvou až tří let vybudování nové cesty, jež povede podél tamního járku. Ve výsledku půjde o okruh, který využijí například jezdci na kolečkových bruslích. Místostarosta Ladislav Ambrozek řekl, že potřebná majetková vypořádání jsou již hotová. I v tomto případě bude investorem pozemkový úřad. Ve hře je například i vybudování grilovacího místa poblíž slepého ramene Moravy.

„Celková vize využití celého toho prostoru, který by pak spojil lázně s přístavištěm, je sportovně-rekreační. Bavíme se však o výhledu mnoha let,“ sdělil Ambrozek.