Společně se tak podíleli už na sedmnáctém ročníku Předfašaňkového setkání mužských sborů. „Už léta u nás zahajujeme sezonu zpívání mužských sborů, a to právě před fašaňkem,“ říká umělecký vedoucí pořádajícího Mužského sboru z Vacenovic František Novotný. Další společná vystoupení sborů totiž většinou následují až po předvelikonočním půstu.

Právě domácí přehlídku odstartovali. Nejen zdejší sbor, ale také uvádějící Jana Měchurová či zpívající Veronika Stašová. Jako první z dvojice ženských sborů následně zapěly Lipuše z Jankovic u Uherského Hradiště.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Oba hlavní bloky vystoupení ale samozřejmě patřily mužským sborům. Kromě vacenovického, se představil ten z Prušánek, slovenští Záhoráci Smolinčané a opět netradiční bylo představení chlapů z Dubňan.

Ti totiž včetně legendárního, už čtyřiaosmdesátiletého fotbalového šampiona Československa Františka Korduly, začínali v přítmí. Z něho vystoupili v hornických oděvech a někteří i s potřebným vybavením na fárání.

Situace na pánovské křižovatce tři týdny před začátkem chystané přestavby na okružní.
Omezení u Hodonína. Zánik křižovatky smrti u Pánova uzavře silnici místním

„Určitě víte, že je energetická krize. Máme na vás velkou prosbu, můžete znovu v Dubňanech zahájit těžbu uhlí. Prosím, klečím na kolenou,“ zněl jakoby hlas ministra průmyslu Jozefa Síkely. „Samozřejmě, že můžeme,“ nese se ještě přítmím dubňanská odpověď. Právě tomuto aktuálnímu tématu také přizpůsobili své písně muži z Dubňan, kde skončil provoz předposledního dolu na Hodonínsku téměř před třemi desítkami let.

Po přestávce se byla na programu vystoupení mužských sborů z Dolních Dunajovic, Milotic, Hroznové Lhoty, Ratíškovic a domácího ženského sboru, Marijánek.