Na nový systém najížděli v pátek na registru vozidel na Městském úřadě v Hodoníně, proto museli omezit provoz. To ještě nečekali, že program bude mít potíže. „V pondělí vše fungovalo, ale v úterý se začaly objevovat problémy a přepážky nestíhaly odbavovat klienty,“ uvedla tajemnice úřadu Jarmila Horská. Registr sice podle ní funguje, ale je pomalejší.

I v Kyjově je situace na registru vozidel komplikovaná jako všude v okrese. „Systém je pomalý, je otázka, kdy se to zlepší,“ řekl zástupce vedoucího odboru správních a dopravních agend Rudolf Plachý. Ve středu fungoval registr až odpoledne, ve čtvrtek neměli na radnici úřední den, takže provoz byl klidnější. Nápor lze očekávat opět v pátek.
Plachý proto doporučil, aby lidé, pokud mohou, návštěvu úřadu odložili. „Musí počítat s tím, že se vyřízení jejich záležitosti prodlouží až o polovinu. Zatímco normálně zpracování trvá dvacet minut, nyní na jednu záležitost potřebujeme čtyřicet až padesát minut,“ doplnil Plachý. Ministerstvo vnitra slibuje, že problém odstraní co nejdříve, nejpozději do konce dubna.