Na pomoc si pozvali i posilu. Proti pirátům silnic bojují společně s policejním vrtulníkem. „Policisté se zaměřují na předjíždění v místech, kde je to dopravním značením zakázáno, na způsob jízdy řidičů a další dopravní přestupky,“ uvedla mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

Dopravní policista, který sedí ve vrtulníku a bedlivě sleduje projíždějící auta zaznamenává případné hříšníky a upozorňuje na ně policisty, kteří číhají u silnice. Ti pak auta zastavují a přestupky s řidiči řeší. Břeclavská policejní mluvčí poukázala na to, že první provinilci na sebe nenechali dlouho čekat. „Jedním z prvních byl řidič osobního auta Audi. Ten projížděl téměř sto padesáti kilometrovou rychlostí v místech, kde je povolena pouze sedmdesátka,“ řekla Haraštová.

Jak uvedla jsou kromě vrtulníku kroužícího nad silnicí mezi Břeclaví a Hodonínem i radary na úsecích, kde je omezená rychlost. „Policisté věří, že i takové kontroly povedou k zamyšlení řidičů. Ti by si měli uvědomit, že riskantní jízdou ohrožují nejen sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Zvlášť zvýšený prázdninový provoz by měl řidiče přimět k dodržování pravidel a předcházet tak dopravním nehodám,“ popsala účel akce Haraštová.