„Pomocí diskuze se můžeme dozvědět, co místní pálí a trápí. Zatím fórum funguje necelý týden, takže čekáme, že se diskuze teprve rozjede,“ zdůvodnil vznik fóra starosta Prčík.

Radnice v Prušánkách ale plánuje i další novinky. Podle starosty jsou totiž v zastupitelstvu šikovní lidé. „Neustále přemýšlíme, jak internetové stránky vylepšit. Nyní na nich nově informujeme o možnosti nákupu pozemků pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Moravské pozemky,“ nastínil Prčík a dodal, že k informaci o pozemcích je přiložená také situační mapa informující o již obsazených parcelách.

Své stížnosti, dotazy i pochvaly směrem k vedení obce mohou místní házet také do schránky na radnici. Podle Petra Šťastného vlastnícího firmu pro výrobu internetových stránek nejsou diskuzní fóra na webech obcí obvyklá. „Sám spravuji stránky tří obcí a diskuzi jsem zatím na stránkách nezaváděl. Ani jsem neslyšel o tom, že by ostatní obce něco podobného měly,“ poznamenal Šťastný.

Jak podotkl, vedení obcí chce většinou na internetových stránkách jen základní spektrum informací. „Na některých webovkách jsem zřizoval fotogalerii. To už je navíc,“ přiblížil webmaster.

Podle něj je problém především v údržbě stránek. „Obce by možná chtěly dát na své internetové stránky více informací ale problém nastává v okamžiku, kdy se má o web starat například pracovník úřadu,“ vysvětlil Šťastný.

Svoje diskuzní fórum měly v minulosti například Ratíškovice. K jejímu zrušení vedení obce podle starosty Josefa Uhlíka přistoupilo kvůli vulgárním příspěvkům. „Lidé mně mohou psát na email. Stejně jako ostatním kolegům z radnice,“ vzkázal starosta.