„Momentálně máme přihlášených pětapadesát dětí a víme, že ještě jedno přibude, takže šestapadesát. Nahlášených je přibližně dvanáct odkladů,“ informovala o výsledku zápisu do prvních tříd ředitelka ZŠ Újezd Dana Mezihoráková. Podle jejich slov to znamená přibližně stoprocentní nárůst v porovnání s loňskem.

„Minulý rok jsme dali dohromady jen třídu s jednadvaceti dětmi. Rok předtím byly sice dvě třídy, ale málo naplněné,“ dodala Mezihoráková. Vloni se podle ní pod slabým zájmem rodičů podepsalo výběrové řízení na její post. Zájemce prý mohla změna ředitelky znejistět. Nyní tedy panuje na Újezdě spokojenost.

ZŠ Komenského zapsala jednapadesát předškoláků, ale už eviduje také čtyři žádosti o odklad. „Jsme připraveni na dvě třídy. Pro nás je množství dětí zhruba stejné jako jiné roky, i když tento ročník byl silnější. Zřejmě posílily jiné školy,“ uvedl k výsledku své školy její ředitel Jan Navrátil.

Základní škola Dr. Joklíka pak zapsala čtyřiačtyřicet předškoláků. Také tento stav podle slov ředitele Jiřího Búřila zhruba odpovídá výsledkům z minulých let.

V Bohuslavicích pak panuje spokojenost z osmi zapsaných dětí. Pro tamní malotřídku je to podle ředitelky Květoslavy Němcové dobrý výsledek, protože běžný rok se tam hlásí do školy nejčastěji kolem čtyř až pěti předškoláků.