Bohdana Křepinská si musí kvůli pochůzkám po úřadech vzít volno, nebo oželet oběd. Kdyby bydlela v Kyjově, stačilo by jí, aby se elektronicky objednala na hodinu a datum, které jí vyhovuje. Tento úkon zabere pár minut a může při něm klidně stihnout sníst i oběd.

„Tuto novinku poskytujeme teprve chvíli, ale mohu říct, že se pomaličku rozjíždí,“ uvedl vedoucí odboru Městského úřadu v Kyjově Jiří Sochna.
Než v Kyjově spustili objednávky přes internet, připravili kampaň v tisku, televizi i na internetu, která měla lidi dostatečně informovat. „V únoru nabídky využilo deset lidí, v březnu jich bylo již šestnáct. Číslo se zvyšuje, ale rozhodli jsme se, že informační kampaň ještě pro jistotu zopakujeme,“ dodal Sochna.
Podle něj je tato novinka výhodná především pro lidi z okolí Kyjova, ti totiž mají jistotu, že nestráví na úřadech celý den.
Objednání měsíc dopředu

Pokud tedy Kyjovští chtějí ušetřit čas, mohou se objednat na webových stránkách: www.mestokyjov.cz. A to tak, že v hlavní nabídce najdou odkaz Elektronické objednávání. Zde si po vybrání požadovaného dne, času a dopravního nebo správního oddělení provedou objednávku.

„Objednávat lze nejdříve pro následující den, nejdéle však měsíc dopředu. A to mimo čtvrtky, kdy nejsou úřední dny,“ informoval Sochna.

Naopak ve Veselí nad Moravou zatím o zavedení on–line objednávek neuvažují. „Využití této služby sledujeme, a to v Otrokovicích. Zatím se ji ale nechystáme zavést. Nevidím ani důvod, proč této služby využívat. Podle mého názoru je na úřadech vyřizování dostatečně rychlé,“ řekl tajemník Městského úřadu ve Veselí nad Moravou Jaroslav Miklenda.

Zato v Hodoníně již možná do roka může moderní služby využít i Bohdana Křepinská. Město sice elektronické objednávky zatím neposkytuje, během jednoho roku se ale zřejmě situace změní.

„Tuto službu pro lidi určitě plánujeme. Nemyslím si sice, že ji využijí všichni, ale zájem o ni určitě bude,“ uvedla tajemnice Městského úřadu Hodonín Jarmila Horská.

Zuzana Černá