Klasický recept na svíčkovou by od něj sledující čekali marně. „Zkouším spíše jídla cizích kuchyní. Hlavně pak ta, která souvisejí s grilem. U nás se totiž griluje pětkrát týdně," dává nahlédnout k rodinnému krbu sedmačtyřicetiletý nadšenec. „Jelikož mám hodně odgrilované tady i v USA, lidé se mě třeba i ptávají, jaký gril si mají koupit," přibližuje.

Milovníky vaření zatím v desítce dílů zavedl i mimo Ratíškovice, do Mexika, kde pravou tortillu připravovala rodinná přítelkyně dona Hilda. „Na severu Mexika se více preferuje tortilla, která se dělá z hladké pšeničné mouky, a na jihu více ta z kukuřičného těsta. Rozdíl je i v tom, že do moučné se dává olej nebo sádlo, do kukuřičné nikdy," popisuje gurmán.

Do latinoamerického státu přijel nejen natočit jednu z epizod Vaření s Danem, ale především na Vánoce k manželčině rodině spojené se křtem u švagra.

Mezi nejzajímavější díly patří příprava ostré omáčky z chilli papriček či kobylkového taco. „Je to mexické jídlo, které je tam hodně populární, ale asi v žádné mexické restauraci u nás je host nedostane. Češi na něj nejsou zvyklí, ještě to chvíli potrvá," říká před představením receptu z chapulines neboli kobylek. „Chlapi je chytají podobnou síťkou jako na motýly a potom je třídí podle velikosti. Tři dny se nechávají vyhladovět, než se tepelně upraví, takže jsou vyčištěné a střeva mají prázdná," upozorňuje Kordula.

Vaření s Danem není jen o kuchyni. Autor nezapomíná ani na politický vstup. „Dnes je sedmnáctý listopad, což je pro mě jeden z největších svátků, který je možný. Studentskou stávkou a podporou Václava Havla konečně padl ten zatuchlý bolševický režim, díky čemuž i my můžeme dnes filmovat," zahájil jednu z epizod ratíškovický rodák, který patnáct let žil v americkém Chicagu.

Nyní má připravené další dva díly, kde zájemce zasvětí do grilování zeleniny a králíka.