Velký zájem o expozici v hodonínském regionálním centru byl cítit už na vernisáži, na kterou si našlo cestu několik desítek lidí. „Přišel i můj kamarád Výstavu Hodonínské sporty a sportoviště připravil v Regionálním centru města Antonín Kučera. který je na plakátu k výstavě. Hrával za Zbrojovku fotbal a v roce 1978 byl pod trenérem Masopustem mistrem ligy," přiblížil hodonínský rodák, patriot a amatérský fotograf Antonín Kučera.

Právě Vítězslav Kotásek, který v Hodoníně hrával za Slovan i Duklu, přitáhne příchozí ke snímkům ze šedesátých let i celému panelu o hodonínském fotbalu a stadionu U Červených domků. Na své si tady přijdou i milovníci motocyklových závodů či cyklistického Závodu míru, který zaplnil diváky hodonínské ulice v polovině padesátých let. Nechybí veslování u Moravy, koupání, vývoj sokolovny, zimního stadionu i s legendárním Václavem Nedomanským. Hvězdy hodonínského tenisového nebe reprezentuje Břetislav Kocourek, který získal i československý titul s hokejisty brněnského ZKL.

Aktuální výstava se odlišuje od těch osmi minulých, a to nejen tématem. „Je na ní méně současných fotografií a porovnání, naopak více těch mých snímků, které jsem fotil už od sedmdesátých let," připomněl Kučera.

Zajímavé jsou i dobové snímky z hodonínského Pánova, kde bylo dříve i sportovní letiště, a konaly se tam také jezdecké závody. Hodonínské sporty a sportoviště budou v Regionálním centru na Masarykově náměstí k vidění do konce listopadu.

Antonín Kučera zintenzivnil zájem o fotografickou i jinou minulost rodného města na začátku tisíciletí. Materiály od roku 2006 dává k dispozici veřejnosti na webových stránkách Hodonín nostalgický. Profesně se však zaměřil na elektro, vystudoval k tomu i Elektrotechnickou fakultu Vysokého učení technického v Brně.