„Má se jednat o naší zahrádce na Kapřiskách, tak jsem zvědavý, jak to dopadne," řekl krátce před zasedáním zastupitelstva jeden z příchozích. Přišel však zbytečně. Zastupitelé se na programu jednání neshodli dokonce ani na druhý pokus, když ke schválení chyběl jeden hlas.

Na posledním předprázdninovém zasedání schválili koaliční zastupitelé včetně opozičního Jiřího Jandy (ČSSD) návrh radního Jiří Kubrického o přesunutí interpelací před bod Různé na závěr programu schůze. „Návrh podávám proto, abychom nezdržovali chod jednání a lidi našimi občasnými přestřelkami," vysvětlil Kubrický. Jenže opozice se v úterý pokusila interpelace vrátit zpátky na začátek programu. „Nezneužili jsme situace, kdy koaličních zastupitelů přišlo jen čtrnáct. Návrh jsem měl připravený písemně. Je to o principu, interpelace se totiž projednávaly dvacet let na začátku jednání. Na závěr jednání tady už nejsou ani lidé," uvedl lídr opoziční Změny Vítězslav Krabička. Jak Vítězslav Krabička, tak i Jiří Kubrický přitom kandidovali za sdružení Změna. Kubrický se ale po převratech na radnici připojil k současné koalici a stal se radním.

Další zasedání zastupitelstva se tak uskuteční zřejmě až koncem září. Interpelace, tedy dotazy zastupitelů, na které musí vedení města odpovědět, mají na začátku zasedání zastupitelů například v Břeclavi a na konci v Uherském Hradišti.