Obec s asi tisíci obyvateli se proto domluvila s vedením Povodí Moravy, že společně problém vyřeší a strom pokácejí. „Větší část nákladů zaplatí státní podnik," poznamenala starostka. Bezpečnostní opatření na mostu se však dotkne i obecního rozpočtu. „Naše vzájemná spolupráce spočívá především v tom, že dodáme svářeče, který opraví zábradlí podél lávky. To jsme museli nechat kvůli ořezu vrby na nějaký čas odstranit," vysvětlila loucká starostka.

Strom v současné době ještě stále stojí. „Na jeho odstranění zatím čekáme, zábradlí je ale pryč," přiblížila aktuální stav Vašicová.

I proto teď na lávku platí vstup jen na vlastní nebezpečí. „Situaci je potřeba vyřešit i z toho důvodu, že přes lávku vede vinařská cyklostezka, která spojuje Strážnici s Horňáckem. Jezdí tak po ní i mnoho cyklistů," upozornila starostka.

Lidé z Louky doufají, že most bude zanedlouho zase v původním stavu. Když totiž do Lipova půjdou podél hlavní cesty, nachodí o několik set metrů navíc. „Nikomu se nechce zbytečně místo obcházet po delší trase," dodala Vašicová.