„Věřím, že situace je teď o něco klidnější. Velmi mě těší, že zastupitelstvo schválilo většinu opatření, které jako komise dlouhodobě prosazujeme,“ řekl Hunkař. Na mysli měl například častější kontroly strážníků.


Nahrává se anketa ...

Téma problémových lidí pohybujících se u nádraží hýbalo Kyjovem v uplynulých týdnech. Vše vygradovalo napadením mladé ženy. Deník o tom psal TADY. Kromě důslednějšího dohledu se odpovědí stala také vyhláška zakazující popíjení alkoholu na veřejnosti a žebrání. Platit začne od června. Podle předsedy Hunkaře ale jen vyhláška na papíře nestačí.

„Je to jeden z dílčích kroků. Jde o lokalitu, která je díky dojíždějícím včetně školáků vstupní branou do města. Lidé se u nás musí cítit bezpečně. Pouhé zákazy jsou málo. Klíčové je pokračovat v důsledných kontrolách a porušování vyhlášek trestat,“ upozornil.

A jaké jsou reakce obyvatel na dění ve městě? Zejména na sociálních sítích padala v době největšího náporu ostrá slova. I Hunkař připustil, že se – jak uvedl – emotivní vyjádření neposlouchala snadno.

„Hlavně od těch, kteří v lokalitě žijí. Také bydlím nedaleko autobusového nádražím a naprosto jejich stížnostem rozumím. Nad situací opravdu nelze jen mávnout rukou. Jsem proto rád, že se tak neděje,“ řekl.

Městská policie v okolí kyjovského autobusového nádraží.
Kyjov chce více strážníků, zájem ale opadl. Zkušenější odcházejí k policii

V Kyjově ale nejde o jediný problém související s bezpečností. Předseda Hunkař poukázal na vzestup internetových podvodů. Zatímco nepoctiví obchodníci obcházející domácnosti s různým zbožím jsou podle něj ve městě již minulostí, snahy online zlodějů sílí. Deník o těchto případech opakovaně píše.

„Nabízejí falešné nákupy akcií nebo straší lidi, že byl napaden jejich bankovní účet. Je třeba se mít před jakýmikoliv šokujícími zprávami na pozoru a raději se třikrát ujistit, jestli nemůže jít o podvod,“ dodal Hunkař.

Nespokojenost s děním u nádraží zdaleka není doménou Kyjova. Když Deník před necelými dvěma lety dělal mezi obyvateli Hodonína anketu na téma místa, které má ve městě nejhorší pověst, většina ukázala na okolí vlakového nádraží. Dlouhodobě jim vadí především lidé z okraje společnosti, kteří posedávají na tamních lavičkách a dělají nepořádek.