Situaci řešili strážníci. „Na linku 156 zavolal muž procházející po Cejlu a oznámil, že kolem něj směrem od Malinovského náměstí proběhla nahá dívka,“ sdělil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Stejnou informaci vzápětí potvrdili i pracovníci dohledového centra, a do Zábrdovic se proto vydala nejbližší hlídka městské policie. „Strážníci ženu uviděli a oslovili u zastávky Körnerova, a protože teploty se ještě tou dobou pohybovaly kolem bodu mrazu, zabalili ji do jednorázové deky. Otevřeli také služební auto,“ popsal situaci Ghanem.

Fotbalový stadion za Lužánkami.
Která místa hyzdí město? TOP 3 ostudy Brna podle Deníku, podívejte se

Mladá žena se tak mohla posadit a nebyla vystavená zvědavým pohledům cestujících na plném tramvajovém ostrůvku a lidí postávajících na chodníku. „Třiadvacetiletá žena kolem sebe ale začala kopat a rozpřahovat se rukama, a tak ji museli i spoutat. V klidnější chvíli strážníkům vysvětlovala, že jí leze do hlavy blázen, se kterým se má kamarádit,“ informoval Ghanem.

Doplnil, že ze záběrů kamerového systému bylo patrné i to, že v odpolední špičce proběhla žena na červenou frekventovanou křižovatku městského okruhu mezi Kolištěm a Cejlem. Strážníci přivolali záchranáře a ti po vyšetření rozhodli o převozu do psychiatrické nemocnice. Strážníci jim ještě během cesty asistovali a ženě po převzetí zdravotnickým personálem sundali pouta.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tragédie na D1 u Tvarožné, při nehodě zemřeli tři lidé. Dálnice zůstala uzavřená

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje