Na špatný stav objektu se rozhodl i upozornit. Podal odvolání proti stavebnímu povolení. Spolu s ním i další místní. Nelíbí se jim totiž, jak mají být řešené nájezdy k jednotlivým domům podél hlavní cesty. Hodonínský deník Rovnost o případu informoval v polovině ledna.

Na statiku zídky, kterou spravuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), si místní rodák stěžoval již v minulosti. „Upozorňoval jsem už dřív, že je zeď rozbitá. Na to mi pracovníci podniku odpověděli, že ji zrekonstruují při generální opravě silnice. Pokud vím, tak se na ni doteď nebyl nikdo ani podívat," poukázal Matuštík.

Podle bývalého starosty obce a nynějšího zastupitele Vladimíra Hanáka byla obnova zídky uvedená i v původním plánu projektu. „V návrhu bylo, že se stěna má nechat zpevnit," řekl Hanák. Zároveň upozornil, že je nutné, aby se k současnému stavu vyjádřil odborník. „Nejprve by měl přijít statik, který by následně navrhl řešení, jak nejlépe sousední majetek uchránit," myslí si exstarosta. Současné vedení Blatnice pod Svatým Antonínkem se k situaci odmítlo vyjádřit.

Podle mluvčí ŘSD Niny Ledvinové se s opravou stavby stále počítá. Je ale potřeba dořešit několik záležitostí. „Součástí projektové dokumentace je i rekonstrukce opěrné zdi. Ta se uskuteční, jakmile bude záměr projednaný se všemi dotčenými orgány a institucemi," informovala Ledvinová. Poukázala na to, že další opravy částí nezahrnutých v dokumentaci jsou v kompetenci příslušného majitele. „Tím nemusí být stát, ale spíše obec," dodala Ledvinová.

Odvoláním šesti obyvatel Blatnice, kteří upozorňují na nedostatky ve finální úpravě projektu, se nyní zabývá ministerstvo dopravy. „Na základě doručených odvolání proti stavebnímu povolení jsme spisový materiál předali ministerstvu, které následně rozhodne v odvolacím řízení," sdělila mluvčí Krajského úřadu Jihomoravského kraje Denisa Kapitančiková.

Jak uvedla Ledvinová, ŘSD s výraznými změnami v plánech i přes podaná odvolání nepočítá. „Projekt je nyní ve fázi stavebního řízení. K žádnému prodloužení termínu ani navýšení nákladů kvůli nájezdům zatím nedošlo," uzavřela mluvčí ŘSD.