K nehodě osobního auta vyjížděli ve středu po šesté hodině ranní záchranáři, hasiči a policie na silnici první třídy číslo 53 k odbočce na Oleksovice na Znojemsku. Řidič patrně nezvládl řízení a při havárii se otočil přes střechu. Naštěstí se zranil pouze lehce. „K události vyjížděla posádka s lékařem. Zraněným byl muž středního věku. Utrpěl otřes mozku a převezli jsme jej do nemocnice na ošetření,“ informovala mluvčí záchranky Hedvika Dědková.

Před sedmou hodinou ranní se pak srazila dodávka a osobní auto u Tvořihráze. Nehoda se podle serveru Dopravní info obešla bez zranění.

Úterní sněžení

Mezi Strážovicemi a Archlebovem na Hodonínsku řídili v úterý po ránu policisté dopravu kyvadlově. „Auto zůstalo mimo silnici, zraněného muže převzali do své péče záchranáři,“ sdělil k havárii mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.

Zasněžená silnice zkomplikovala jízdu řidiči renaultu u Jevišovky na Břeclavsku. Dostal smyk a narazil do stromu. Řidiče i spolujezdce odvezli záchranáři do nemocnice,“ sdělila břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

U čtyř nehod zasahovali mezi sedmou a devátou hodinou ráno policisté a záchranáři na Znojemsku. „Kolem sedmé ráno havarovalo osobní auto u Suchohrdel. Skončilo převrácené na střeše. Další nehoda se stala krátce poté u Načeratic. I při ní se řidič zranil,“ sdělila mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Všichni řidiči vyvázli s lehčími zraněními.

Na jih Moravy se v úterý sneslo od jednoho do deseti centimetrů sněhu. Sníh nebo sníh s deštěm bude podle meteorologů padat do konce týdne. Silnice mohou opět po ránu namrzat. „Ve druhé polovině týdne klesne v noci teplota k nule až minus čtyřem stupňům Celsia. Přes den můžeme počítat s teplotami tři až šest stupňů Celsia,“ informoval na webu Českého hydrometeorologického ústavu Mojmír Martan. Pak se má zase ochladit.