„Kritéria pro vyhodnocení byla dvě, ze sedmdesáti procent cena a z třiceti termín provádění," připomněl vacenovický místostarosta František Novák.

Soutěž se kvůli odvolání dvou společností táhla dva měsíce. Nakonec ale Vacenovičtí vysoutěžili práce za sedm a půl milionu korun, což znamenalo více než dvoumilionovou úsporu oproti projektové dokumentaci.

Po přípravných pracích, jako byly přeložky či přemístění serverovny do školy, se vítězná firma pustila do díla začátkem května. „Po částečné demolici mohly být provedené podrobné sondy všech základových konstrukcí, a to jak sklepních, tak obvodových a vnitřních stěn. Ty odhalily místy nevyhovující základy provedené pouze cihelným zdivem nebo kombinované kamenné pasy stmelené betonovou výplní," přiblížil místostarosta.

Nové obvodové stěny

Přivolaný statik rozhodl o nutnosti rozšíření demolice objektu ze čtyřicátých let dvacátého století. Pryč musely nevyhovující konstrukce základů i obvodové stěny. Radnice naopak bude stát na nových základových pásech a bude mít rozsáhlejší sklepy.

Změny se samozřejmě odrazí jak v konečných nákladech, tak prodloužení výstavby obecního úřadu do května příštího roku. „Stavební část projektové dokumentace máme kompletní, ještě se musí dodělat úpravy rozvodů elektřiny a topení. Pak vše můžeme nechat nacenit," uvedl Novák.

Vacenovičtí předpokládají, že ještě letos stihnou dodělat hrubou stavbu. Finální dokončení je plánované na jarní měsíce příštího roku.