„Moc rádi bychom spojili dvě akce – přebudování půdy na muzeum a delší dobu plánované opravy obecního úřadu," uvedla starostka Obce Vlasta Mokrá.

Na první akci získala obec s programu Leader téměř pět set padesát tisíc korun. Dotace na druhou akci podle posledních zpráv údajně vypadá také nadějně.

„Na půdě bychom rádi měli jak muzeum, tak i obecní galerii. Vystavovat by tam mohly místní děti nebo třeba místní keramik. Muzeum by pak ukazovalo především to, jak se na vesnici dříve žilo," dodala starostka, podle níž ale musí obec sehnat ještě další peníze. Na kompletní přebudování půdy získaného více než půl milionu korun nebude stačit. Navíc, když už bude obecní úřad opravovaný i zvenku, bylo by podle starostky vhodné udělat zrovna i novou střechu.

Momentálně v obci žádné muzeum ani galerie není. Pokud někdo má zájem uspořádat výstavu, nejčastěji využije prostor místního kulturního domu, případně školky.

Starostku i její spolupracovnice tak ještě čeká i obchůzka lidí, z jejichž výbavy bude možné muzeum vybavit tak, aby skutečně ukazovalo, jak tamní lidé dříve žili. To ale přijde na řadu až během příštího roku. Jak starostka dodala, bude se na koho obrátit. Starší lidé mají podle ní doma mnoho starých věcí, které nepoužívají a je jim líto je vyhodit.