O nákupu rozhodlo obecní zastupitelstvo. „Objednali jsme několik novinek, které zkrášlí a obohatí prostory určené k hraní pro děti," uvedla starostka Násedlovic Vlasta Mokrá.

Při obnově se počítá s lanovou pyramidou, průlezkami, věžemi, houpačkami, houpacím hnízdem, pískovištěm nebo hopsadlem. „Rozhodli jsme se, že areál zároveň oplotíme. Je to hlavně z toho důvodu, aby bylo hřiště mimo provozní dobu uzamčené. Nedostanou se tak k němu ti, kteří tam nemají co pohledávat. A ani zvířata," vysvětlila důvod změny Mokrá. O uzamykání se podle ní postará jedna z místních matek, která bydlí v těsné blízkosti hřiště.

Na nových herních prvcích si děti zařádí už od poloviny června. „Všechny jsou ve výrobě. Chceme, aby hřiště bylo připravené na začátek prázdnin, kdy se v obci koná sraz rodáků," sdělila násedlovická starostka.

Cena vybavení je vyčíslená na dvě stě osmdesát tisíc korun. Spolu se stavebními úpravami činí náklady za obnovu areálu čtyři sta tisíc. „Peníze poskytneme z obecního rozpočtu. Projekt zaplatíme ze zdrojů, které máme z výherního automatu v místním pohostinství," upřesnila Mokrá.