„Naším cílem bylo pomoct těm, kteří na tom nejsou ani zdaleka tak dobře jako my. Jsem velmi ráda, že přišlo tolik lidí," sdělila starostka Násedlovic Vlasta Mokrá. Na benefičním koncertě vystoupil Nenkovjánek a dětí ze základní školy Žarošice. Krátkou pohádku Princezna ze mlejna sehrála chasa ze Ždánic. Po celou dobu si zájemci mohli prohlédnout výstavu výtvarných prací dětí ze základní a mateřské školy ze Žarošic. „Dneska jsem se přišla podívat na vystoupení Nenkovjánku. Moc se jim to povedlo. Určitě si odnesu s sebou domů i nějaký výrobek od našich dětí," podělila se Marcela Kobzinková.

Lidé mohli nejen dobrovolně přispívat, ale také si mohli zakoupit nejrůznější dárky nebo cukroví. Výtěžek z prodeje poputuje do Ugandy. „Oslovili jsme děti ze školy, aby nám některé výrobky udělaly. Hodně se prodávají obrázky tvořené ubrouskovou technikou. Jsou k prodeji po třiceti korunách," popsala starostka. Ta se podílela spolu s další organizátorkou Michaelou Hanákovou na pečení perníčků. „Nejvíc jdou na odbyt perníčky, ale berou si i cukroví a perníkovou buchtu," informovala Hanáková. Dobře se prodávaly i sklenice se zlatavým medem. „Kupuju si lipový a akátový med. Je zima a období chřipek. Do čaje přijde vhod," smál se jeden z místních Petr Ševela. Přítomní si mohli dát po kulturním zážitku za malou úplatu frgál a kávu. „Frgál je za patnáct a káva za deset korun," řekla jedna z obsluhujících.

Součástí benefice byl i menší bazar oblečení v oddělené místnosti, která byla neustále plná nakupujících. „Věci jsme sehnala od kamarádek a a kolegů z práce. Spousta z nich dala k prodeji i úplně nové věci," svěřila se Klára Mokrá. K nápadu připojit k benefici i prodejní bazar přišla díky své pracovní návštěvě Anglie. „Tam je tento způsob, jak se zbavit nepotřebného oblečení velmi oblíbený. Chtěla jsem to zkusit i u nás a vyplatilo se. Uvažujeme, že jej budeme pořádat častěji," řekla Klára Mokrá. Doslova za pár korun zde bylo možné ukořistit zajímavé kousky pro doplnění šatníku. „Jsem těhotná, tak jsem si koupila za dvacetikorunu těhotenské rifle a větší trička, abych měla kam dát bříško," smála se jedna z nakupujících Ivona Dobešová. Výběr byl opravdu velký. K sehnání byly kabelky a oblečení pro dospělé i děti. Vybírám si kalhoty. Jedny jsem si koupila a chtěla bych ještě další. Potřebuji nějaké černé," prozradila Anna Kučerová z Násedlovic.

Díky benefiční akci se podařilo vybrat částku 13.533 Kč. Ta poputuje na provoz české nemocnice v Ugandě.