Zdaleka nebyl jediný. Podle zjištění Deníku Rovnost byly důvody dva: chyběl jeden ze tří lékařů a lidé přicházející mimo svou rezervovanou dobu. „Lékař je tam klíčovou rolí. Jeden z nich bohužel vypadl. Horší ale je, že mnozí lidé nedodržují pravidla. Nastoupila mladší a agresivnější generace. Řada z nich se v centru domáhá dřívějšího naočkování. Aby se situace neopakovala, budeme časy důkladně kontrolovat. O dvě hodiny dříve tam nemá nikdo co dělat,“ reagoval Antonín Tesařík, ředitel hodonínské nemocnice, která provoz centra zajišťuje. Ideální je přijít pouze o deset minut dříve.

Do pátrání se zapojili policisté i stovky dobrovolníků.
Pohřešovaného muže z Vracova našli mrtvého

Na místě asistují také strážníci. Dohlížet tam na chování příchozích budou minimálně do konce měsíce. Poté se ukáže, jak účinnou pomoc v době dovolených zvládnou personálně. „Potíže podobné těm z úterý se za celou dobu staly asi třikrát,“ sdělil ředitel strážníků Jindřich Vašíček.

Centrum se potýká s nedostatkem lékařů. Ředitel nemocnice Tesařík informoval, že pro vykrytí nenadálých komplikací řeší zálohu. Společně s kolegy by uvítal pomoc doktorů ze soukromého sektoru, kromě pediatrů je ale podle něj odezva téměř nulová.