„Dali jsme na doporučení komise, která se k vyhlášce vyjadřovala. Neshledala opodstatnění, aby musela platit na celém území města. Není možné, aby šlendriánství jedné části města mělo vliv na slušné provozovatele v jiné části,“ uvedl starosta Kyjova František Lukl. Pokud podle něj dojde k narušování pořádku nebo nočního klidu, je to otázka řešení pro Policii ČR nebo městskou policii.
Zastupitelé se shodli na tom, že stížnosti na nepořádek a porušování nočního klidu se týkají jen jedné části města. Není proto důvod trestat všechny. S tím se na jednání zastupitelů nechtěl smířit jeden z místních Petr Weber.
Navrhl zástupcům vedení města, aby následovali příkladu sovětského pohlavára Nikity Sergejeviče Chruščova. Ten v svého času v jednom městě nechal nastěhovat do oblasti se špatnou pitnou vodou všechny kompetentní osoby, které to mohly změnit, ale dlouhodobě se o to nesnažily. Čistá voda tehdy podle něj začala téct z kohoutků do několika týdnů.
Weber proto navrhl usnesení: „Každý člen zastupitelstva stráví nejpozději do začátku Slováckého roku jednu víkendovou noc od dvaadvaceti do šesti hodin v některém z barů či heren s nepřetržitým provozem na vlastní náklady. Poznatky pak prodiskutuje na semináři Hovory s občany věnovanému tomuto tématu.“
Za tento návrh mu starosta města poděkoval, ale splnění za sebe ani za ostatní neslíbil.