„Mluvit se bude o sociálních a zdravotních službách, vzdělávání dospělých a dětí, o podnikání, pracovním uplatnění lidí, sportu, kulturním vyžití, zlepšení dopravy nebo životního prostředí v Hodoníně,“ nastínila mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

Součástí programu bude také řešení plánu zdraví, protože Hodonín patří mezi Zdravá města.

„S komunitním plánem zdraví se pracuje od roku 2000, kdy vznikl v pracovních skupinách složených ze zástupců městského úřadu a místních organizací. Plán by měl formulovat poptávku lidí zaměřenou na další rozvoj města,“ přiblížila Kotásková, která dodala, že plán je svými cíli a aktivitami propojený se strategickým plánem a komunitním plánem sociálních služeb.

„Oblasti Plánu zdraví řeší sedmnáct hlavních cílů pomocí dvě stě jednapadesáti různými aktivitami a dalšími záměry či náměty,“ popsala mluvčí.

Během roku se pak s plánem pracuje a pracovníci města reagují na připomínky lidí. „V lednu pak plán budeme předkládat hodonínskému zastupitelstvu ke schválení,“ řekla místostarostka Hodonína Zuzana Domesová.

Po diskuzi s lidmi na fóru se rozhodne, do kterého projektu či oblasti město investuje deset tisíc korun. „Součástí programu bude také slosování tomboly a drobné občerstvení,“ uvedla mluvčí.