Jeho pracovníci zatím právě běžně upravovali zeleň, zejména sekli trávu. Kromě toho také čistili nátoky a zanesený odtok z jezírka. Ty mají navíc letos novou květenu. Jsou totiž osázeny barevnými lekníny ze Zámeckého zahradnictví v Miloticích. „U pergol při vstupech do parku přibyly kvetoucí popínavé rostliny. V těsné blízkosti zámku zase nový záhon dřevitých pivoněk a atraktivní kultivary růží,“ přiblížila mluvčí veselské radnice Žaneta Jančaříková.

Upozornila také na to, že vybavení parku doplnily nové lavičky a odpadkové koše. „V těsné blízkosti pomníku generála Laudona byla umístěna velká houpačka z loupaných kmenů, která přímo vybízí k příjemnému posezení,“ uvedla mluvčí s tím, že takové houpačky jsou v parku čtyři.

Další změna se týká především pejskařů. Plocha vymezená pro volný pohyb psů se přesunula z prostoru před zámkem. „Do vhodnější a klidnější části parku za půlkruhovou pergolou za štěpnicí,“ připomněla Jančaříková.

Park je také součástí chráněných území ptačí oblasti Natura 2000, proto jsou tady také krmítka a letos přibylo i dvanáct budek, a to pro kalousy ušaté a poštolky obecné. „V nadcházejících měsících je naplánována sanace ostrůvku jezírka v těsné blízkosti kavárny a umístění nových dřevořezbářských prvků od pana Frolka z Moravského Písku. Čeká nás také čištění všech informačních cedulí v areálu parku,“ nastínila plány mluvčí s tím, že na některých místech se však vyskytují poškození způsobené vandalismem.

Video v multimédiích Hodonín