S malými i velkými auty v prostorách domečku bojovaly o nejlepšího závodníka děti od čtyř do třinácti let. Celkovou vítězkou se nakonec stala místní desetiletá Emílie Tomšicová.

Přichystanou dráhu projela za třináct vteřin. „Jezdím asi od pěti let. Na pár soutěžích jsem už byla. Třeba v Mikulčicích, kde je dráha a několikrát do roka se tam konají závody, jsem skončila druhá. Sestra Daniela ale tady ve Strážnici zvítězila už čtyřikrát," řekla skromně vítězka.

Do kapsy strčila ostatní závodníky, kteří zajeli tři kola. Nejhorší čas jim pořadatelé smazali a vybírali ze dvou lepších. „Akci jsme před lety uspořádali proto, že autíčka byla častý dárek pod vánočním stromkem a děti s nimi jezdily hlavně doma po pokojích. Chtěli jsme jim nabídnout větší plochu, na které by mohly svůj jezdecký um předvést," přiblížil počátky akce ředitel Domu dětí a mládeže ve Strážnici Roman Zemánek.

První roky podle něj přicházeli pouze chlapci. Akce měla zpočátku účast kolem pěti dětí. Postupně se ale do ní začala zapojovat i děvčata. „Jsme rádi, že přibývá i soutěžících. A nejsou pouze místní," dodal Zemánek.

Dráha je podle něj v posledních letech stejná. „Ze začátku jsme akci udělali tak, že jsme nechali auta jezdit a spíš sledovali, co umějí. Podle toho jsme potom dráhu postavili," upřesnil ředitel strážnického domečku.

Kromě dětí si trať zkusilo projet také několik tatínků. Byl mezi nimi i majitel RC dráhy z Mikulčic Jaroslav Stöhr.