Soutěž byla rozdělená do dvou dnů. První měl podobu simulace hasičského zásahu a čítal disciplíny, které soutěžící překvapily. „Tyto úkoly se v České republice vůbec nedělají. Bylo to například řezání ruční pilou na čas nebo přenášení závaží v bazénu," vzpomínal Moleš. Druhý den se nesl už v klasickém duchu, kdy reprezentanti soutěžili na čas v přenášení osmdesátikilové figuríny na danou vzdálenost, v přelezení třímetrové bariéry nebo bouchání kladivem v takzvaném hammerboxu. „Většinou jsou klasické soutěžní disciplíny složené ze čtyř úseků. Bývá tam ještě výběh. Ten ovšem v Maďarsku chyběl," pokračoval Moleš.

Časy se z obou dní sčítaly a vzešel z nich jako vítěz právě hodonínský hasič. Jak sám říká, největší radost má z toho, že porazil v Maďarsku několikanásobného vítěze Lukáše Nováka z Prahy. To však není jeho jediný úspěch. Na mezinárodním mistrovství v Rakousku obsadil také první místo. Na letošním mistrovství Evropy, které se konalo v Polsku, se umístil na čtvrté příčce. Jako tým však čeští reprezentanti získali první místo.

Na soutěže Moleš trénuje jak v práci, kdy má povinnou fyzickou přípravu ve službě, tak i ve volném čase. „Připravuji se třikrát až čtyřikrát týdně v posilovně. Nemůžu se ale soustředit třeba jen na zvedání činek. Musím být kompletně ve formě," vyjádřil se Moleš a dodal, že musí zařazovat také vytrvalostní cvičení. Nabíjí ho hlavně pocit, že tento náročný trénink k něčemu je. Dále pak navázaná přátelství, skvělá parta, která se sejde, a výměna zkušeností.