Vážení čtenáři, přinášíme vám co nejpodrobnější volební zpravodajství, které najdete ZDE

„Zřídili jsme školní klub, aby se děti mohly vyřádit i po vyučování. Rozhodujícím faktorem v boji proti drogám jsou ale rodiče,“ myslí si Ilčík. Proto také dodal, že tento problém se musí řešit průběžně, bez ohledu na výsledky voleb.

S názorem místostarosty se ztotožňují i lídři ostatních stran kandidujících v komunálních volbách. Ti také považují za důležité podporovaní školního klubu. „Jedná se o smysluplný projekt a po volbách mu musíme vytvořit materiální podmínky,“ uvedl například lídr kandidátky ČSSD Václav Novák.

Problém s toxikománií v Dubňanech vidí i současný starosta František Tříska a lídr Svobodné občanské samosprávy. „V poslední době jsme vsadili více na práci s mládeží ve věku, kdy se to dá ještě podchytit,“ nastínil způsob boje s drogami Tříska.

Dubňany však podle starosty trápí i vysoká nezaměstnanost. „V řešení této otázky jsou možnosti zastupitelstva značně omezené. Řekl bych, že přímo mizivé,“ domnívá se Tříska. Pokud starosta dostane důvěru lidí ve volbách, chce proto co nejrozumněji vynakládat finanční prostředky s ohledem na to, co tyto investice přinesou do budoucna. Na vysokou nezaměstnanost poukazuje také Novák. „Po volbách chceme vytvořit podmínky pro získání obecních zakázek těm podnikatelům a živnostníkům, kteří zaměstnají místní.

Podle Ilčíka ale město potřebuje investovat i do infrastruktury, protože je zanedbaná. V tomto bodě se shoduje lídrem KDU–ČSL Jiřím Zemským.

#nahled|https://g.denik.cz/66/53/infografika_lidri_volby_dubnany_denik_flash_big.jpg|https://g.denik.cz/66/53/infografika_lidri_volby_dubnany.jpg|Kandidující strany v Dubňanech.#

„Musíme získat dotace a opravit okrajové části Dubňan,“ přiblížil svou vizi Zemský. Jak podotkl, město průběžně opravuje hlavní průtahy a v tom je nutné i nadále pokračovat. Zemský také vidí slabinu Dubňan v bývalé důlní činnosti. „Pozemky kolem Dubňan jsou podmáčené. Musíme oslovit firmu DIAMO a začít tuto věc řešit,“ domnívá se Zemský.

Neshoda lídrů ale panuje v otázce zadluženosti města. Novák dokonce poukazuje na to, že další investiční rozvoj města je ohrožen. „Jediným zdrojem příjmů pro další rozvoj budou dotace. Snažil bych se získat peníze, zejména z evropských fondů či kraje,“ řekl Novák a dodal, že město se zadlužilo díky přístavbě školy. Podle něj se ale jednalo o potřebnou investici.

Na malé finanční rezervy v rozpočtu města poukazuje i lídr za ODS Josef Řihák. „Rozpočet města bude stačit na pokrytí nutných výdajů. Investiční rozpočet se smrskne na pět až sedm milionů,“ upozornil. Jak dodal, po volbách se bude muset šetřit. V zadluženosti Dubňan ale nevidí takový problém Ilčík. „Město má splátkový kalendář a ten dodržujeme. Pokud bude ochota zastupitelstva snížit dluh na úkor jiných akcí, nevidím v tom problém,“ uzavřel.

Největším problémem Dubňan jsou podle lídrů stran drogy

Jak chcete po volbách přispět v boji proti drogám ?

Jiří Zemský,Lídr KDU–ČSL

Dubňany jsou tímto problémem proslavené, ale teď se otevírá školní klub, město spolupracuje s kyjovským K-Centrem. Nutná je další prevence. Sportoviště jsou vybudovaná. Když jsem se bavil s policií, kolik je na počet obyvatel problémů, tak mně řekli, že teď už to není jen problém Dubňan. Na počet obyvatel jsou ostatní obce stejné.


Josef Ilčík, Lídr KSČM

Dnes kouří a berou drogy i děti pod patnáct let. Musíme to řešit v průběhu. Pravidelně voláme odborníky, pořádáme kurzy pro mládež od šestých tříd nahoru. Teď zřizujeme klub za nemalé peníze, aby se děti mohly vyřádit i po vyučování, rozhodující jsou ale rodiče. Dnes kouří a berou drogy i děti pod patnáct let.


František Tříska, Lídr Svobodné občanské samosprávy

Domnívám se, že i díky laxnímu přístupu společnosti k této problematice, mají tyto problémy všude. My jsme při jejich řešení vsadili více na práci s mládeží ve věku, kdy se to dá ještě podchytit. V tom chci pokračovat i po volbách.Jiří Řihák, Lídr ODS

Protidrogová prevence musí začít někde jinde. Na to je město krátké. Ta musí začít v rodině. Velmi úzce byl navázal na spolupráci, která už teď existuje. Určitě se dají najít další rezervy a zvýšit tak účinnost v boji proti drogám. Poradil bych se s odborníkem a pokračoval bych v nastolené prevenci.


Václav Novák, Lídr ČSSD

Už to není jako kdysi, kdy Dubňany byly v drogách dominantní, ale ten problém tu je. Jsem přesvědčený, že se s tím dá bojovat. Ve městě máme smysluplný projekt školního klubu. Ten je rozpočtován v milionových řádech. Musíme proto pro něj vytvořit materiální podmínky. Zejména v prostorách školy vybudovat klubovny s potřebným vybavením.