„Na začátku tohoto roku jsem podávala pět projektů k získání dotací. Dva podávané na Město Hodonín podpořily jak město, tak Jihomoravský kraj a ministerstvo vnitra,“ upozornila policejní mluvčí Radka Polášková.

Kraj podpořil projekt Bezpečný market pětadvaceti a hodonínská radnice třiceti tisíci. „Jde o prevenci proti krádežím tašek z nákupních vozíků. Druhým projektem je vybavení dětské výslechové místnosti, na kterou jsme získali dvě stě padesát tisíc korun,“ sdělila Poláčková.

Boj s kriminalitou mladistvých

Přímo na ministerstvu vnitra skončily tři projekty Preventivně informační skupiny Hodonín. „Za republikovou policii Jihomoravského kraje finančně podpořili pouze jeden. Jednalo se o jeden z projektů z hodonínské skupiny s názvem Znám své povinnosti i práva,“ podotkla mluvčí hodonínské policie.

Podle ní je zaměřený na přednáškovou činnost mladistvých osob a má vést ke snížení kriminality páchané právě touto skupinou. „Schválená částka činí čtyřicet tisíc korun a použije se jí k vytvoření brožury s informačním materiálem pro mladistvé k trestní odpovědnosti, šikaně, drogám, krajní nouzi a nutné obraně s případy z policejní praxe,“ dodala Polášková.