Letošní pandemická situace ale start přibrzdila. „Byla sice snaha po zahájení projektu, o který začínají mít zájem i další města. Jenže současný lockdownový režim je ale ještě přísnější než ten předchozí, proto jsme se ho rozhodli to odložit na neurčito,“ vysvětlil místostarosta Kyjova Daniel Čmelík.

Do systému se přihlásily už desítky místních obchodníků. „Někteří z nich měli a mají zcela zavřeno, především ve službách. Dali jsme jim možnost prodávat alespoň poukázky tak, aby si je lidé, kteří si je nakoupí, mohli použít v době, kdy se otevře,“ přiblížil místostarosta.

Prvního března se otevřelo prvním lidem očkovací centrum v Hodoníně. Zdravotníci v Domě kultury mají v ostrém provozu denně naočkovat 600 lidí, pokud přijde víc vakcín, tak i přes tisícovku.
VIDEO: Očkovací centra, nebo ordinace? Systém na jihu Moravy je staví proti sobě

Systém podpory kyjovské ekonomiky využijí zaevidovaní Kyjovjané, kterých může být až dva tisíce. Mají k dispozici 400 korun ve formě virtuální měny corrent. Tou mohou u zaregistrovaných kyjovských podnikatelů zaplatit polovinu ceny výrobku či služby.