„Někteří lidé si stěžovali na radnici, že městský úřad dostatečně neinformoval o přerušení dodávek elektrické energie. Chceme tímto dát vědět všem obyvatelům města, kterých se odstávky týkaly a budou týkat, aby se zaregistrovali na stránkách www.energie24.cz a zajistili si tak, že budou o všech odstávkách elektrické energie včas informováni přímo od provozovatele distribuční sítě," uvedla v tiskové zprávě mluvčí radnice Petra Kotásková.

Podle místostarosty Vojtěcha Salajky má město ze zákona povinnost zveřejnit informace o tom, že nepůjde elektrický proud. na úřední desce. „Město nemá povinnost vstupovat do smluvního vztahu odběratele a dodavatele ani obesílat všechny dotčené subjekty," vysvětlil Salajka.

Jak řekla vedoucí odboru organizačního a vnitřních věcí Milana Vršťálová, na radnici si stěžovali i někteří podnikatelé z Národní třídy. „Možná proto, že mají různé dodavatele elektřiny," upozornila s tím, že jedna z větších odstávek je plánovaná na 7. listopadu a týkat se bude spodní části Národní třídy a Masarykova náměstí.