V nemocnici dosud pracoval na postu personálně-právního náměstka. Pochází z Drnovic na Vyškovsku a v minulosti vedl soukromé ambulantní zařízení. „Výzvy ho ale čekají i v personální oblasti a při pokračování masivní obměny přístrojového vybavení,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta.

Kyjovskou nemocnici vedla až do prosince loňského roku sociálnědemokratická městská radní Danuše Křiváková, odvolali ji ale radní kraje. „Tým chceme obměnit. Máme zájem na dalším koncepčním řešení, chceme novou krev,“ zdůvodnil krok krajský radní Igor Chlup.

Wenzl se podle svých slov s fungováním nemocnice předběžně seznámil. „Kyjovská nemocnice je spádová pro téměř sto osmdesát tisíc lidí. Vůči našim pacientům je to pro mě obrovský závazek a současně motivace pustit se do práce s maximálním úsilím,“ vyjádřil se nový šéf.

Nedalekou nemocnici v Hodoníně vedla donedávna Věra Dostálová, která před časem požádala o uvolnění z funkce. Nadále v ní zůstává na postu primářky. Kraj na místo ředitele výběrové řízení nevypsal a jmenoval rovnou Antonína Tesaříka. „Bylo to na základě velmi dobrého výsledku, kterého dosáhl při výběrovém řízení na post ředitele Nemocnice Kyjov. Tam prokázal plnou kvalifikaci vést nemocniční zdravotnické zařízení,“ upřesnil rozhodnutí radní Vojta.

Tesařík už hodonínskou nemocnici vedl v letech 2008 až 2012. Později pracoval jako krajský radní a poslední dva roky působil ve vrcholných orgánech několika společností. S nástupem na novou pozici se musí vzdát mandátu krajského zastupitele za lidovce. „Jedním z prvních úkolů bude nákup a zavedení nového nemocničního informačního systému. A samozřejmě zaškolení personálu. Dalším bodem pak pokrčování modernizace přístrojového vybavení. Důležité je rovněž vyjednání nových smluv s pojišťovnami,“ řekl Rovnosti Tesařík.